Filtry

Włączone filtry:

Dzwonki bezbateryjne Jest 9 produktów.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Dzwonki bezbateryjne

Dzwonek to podstawowe urządzenie wyposażenia naszego domu. Powiadamia o przybyciu naszych gości, zarówno oczekiwanych, jak i nieproszonych. To podstawowe zadanie dzwonka.

Dzwonki bezprzewodowe i bezbateryjne

Tradycyjne, wszystkim doskonale znane są dzwonki przewodowe, które wymagają połączenia kablowego. Ich alternatywą są dzwonki bezprzewodowe, gdzie przycisk i odbiornik komunikują się za pośrednictwem fal radiowych. Przycisk może być zasilany dwojako. Może być wyposażony w baterię lub mechanizm kinetyczny (coś podobnego do rowerowego dynamo), który wyzwala energię potrzebą do przesłania sygnału radiowego do odbiornika, który najczęściej instalowany jest w gniazdku 230V. Przyciski kinetyczne są bardzo praktyczne ze względu na brak baterii, a więc brak konieczności ich wymiany. Tutaj nie trzeba o nich pamiętać, dlatego klienci najchętniej sięgają właśnie po nie.

Zastosowanie dla osób chorych i niepełnosprawnych

Warto wiedzieć, że o ile dzwonki bezprzewodowe stworzone zostały do instalacji przy drzwiach, to ich obecne zastosowanie jest znacznie szersze. Doskonale sprawdzają się podczas sprawowania opieki nad osobą chorą lub niepełnosprawną. Przycisk można zamontować trwale do ściany, mebla, łóżka, wózka lub położyć swobodnie na stoliku, aby był w zasięgu ręki. Pozwoli to spokojnie wykonywać inne obowiązki opiekunowi, mając pewność, że osoba potrzebująca pomocy z łatwością zasygnalizuje prośbę o pojawienie się u niej.