Drogi użytkowniku. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, jest równoznaczne z akceptacją warunków stosowania plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności naszego sklepu.

Kupuję wideodomofon. Czego potrzebuje do pełnej funkcjonalności strefy wejścia?

Kupuję wideodomofon. Czego potrzebuje do pełnej funkcjonalności strefy wejścia?

Podjęliśmy decyzję o zakupuje wideodomofonu / domofonu! Czego jeszcze potrzebujemy, aby w pełni korzystać z funkcjonalności tego rodzaju sprzętu? Jakie akcesoria musimy dokupić, aby sterować strefą wejścia? Co zawiera podstawowy zestaw wideodomofonu / domofonu? Podczas składania zamówienia Klienci mogą poczuć się zagubieni w gąszczu ofert. Poniżej znajdziemy krótkie wyjaśnienie najważniejszych elementów, które powinny znaleźć się w koszyku. 

1. Zasilacz 

W zależności od modelu sprzętu, zasilamy monitor lub monitor i kasetę zewnętrzną. Kupując wideodomofon w naszym sklepie, mają Państwo pewność, że w zestawie wraz z monitorem i bramofonem znajduję się zasilacz sieciowy. 

Jeżeli instalacja na to nie pozwala lub nie chcą Państwo ze względów estetycznych korzystać z zasilaczy sieciowych, rozwiązaniem jest zasilacz na szynę DIN (zobacz). Jest to osobny zakup, ponieważ to Klient decyduje, jaki sposób zasilania chce wykorzystać.

2. Elektrozaczep

Elektrozaczep jest konieczny do prawidłowego działania wideodomofonu. Odpowiada za blokadę furtki lub drzwi. Nie stanowi jednak elementu zestawu. Zawsze należy go dokupić (zobacz). W naszym sklepie oferujemy kilka rodzajów elektrozaczepów. Przy standardowych instalacjach sprawdzają się rygle standardowe, uniwersalne i niskoprądowe. 

3. Płaskownik

Element, który przytrzymuje rygiel w odpowiednim miejscu, dzięki czemu blokada furtki przebiega prawidłowo. Ten niepozorny element jest istotny dla właściwego funkcjonowania całego zestawu kontroli strefy wejścia. Nie znajduje się w zestawie, zawsze stanowi osobny zakup (zobacz). Zdarza się, że został zamontowany przez producentów ogrodzenia, warto to sprawdzić przed zakupem. 

4. Kaseta zewnętrzna do rygla

To akcesorium jest konieczne podczas montażu elektrozaczepu. Utrzymuje rygiel i furtkę w odpowiedniej pozycji. Podczas zakupu tego produktu w naszym sklepie, należy zrezygnować z zakupu samego płaskownika. Zalecamy modele uniwersalne kasety do elektorzaczepów, te które mają przekładany odbój dla furtek "lewych" i "prawych". Ten produkt zawsze stanowi osobny zakup (zobacz).  

5. Przycisk EXIT

W zależności od modelu wideodomofonu wyjście z posesji może być realizowane na kilka sposobów. Najczęściej korzystamy z zamka i klucza w furtce, przy modelach IP- z aplikacji. Element zwierny umożliwia nam wyjście z posesji na zewnątrz, naciskając jedynie przycisk, który zwolni blokadę elektrozaczepu. Zalecamy montaż tego akcesorium po wewnętrznej stronie słupka, jak najbliżej furtki. Przycisk EXIT zawsze stanowi oddzielny zakup (zobacz).