• -15,00 zł

Czujnik czadu "El Home" CD-77A4 - wyświetlacz LCD, termometr, bateryjny

70,00 zł
55,00 zł Zniżka 15,00 zł
Brutto

Czujnik czadu El Home CD-77A4 służy do ciągłego monitorowania obecności tlenku węgla w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu bezpiecznego stężenia tego gazu.

A41A477
Ilość
Obecnie brak na stanie

Czujnik czadu El Home CD-77A4 służy do ciągłego monitorowania obecności tlenku węgla w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu bezpiecznego stężenia tego gazu.

Czujnik tlenku węgla El Home CD-77A4 jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Zastosowano w nim zaawansowany technologicznie sensor elektrochemiczny oraz elektroniczny układ sterujący, pozwalające na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy małym poborze prądu. Po wykryciu niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu urządzenie generuje alarm akustyczny i optyczny oraz wyświetla stężenie na ekranie LCD.

Dzięki wbudowanemu termometrowi urządzenie pozwala na bieżącą kontrolę wysokości temperatury w celu sprawdzenia otoczenia pracy sensora. Należy pamiętać, że praca urządzenia w warunkach przekraczających dopuszczalną temperaturę (np. po instalacji w bliskiej odległości od pieca kaflowego) może prowadzić do nieprawidłowego działania lub uszkodzenia sensora.

Czujnik czadu instaluje się na wysokości głowy (np. wysokość montażu w sypialni to ok. 0,7 m, a w salonie 1,5 m od podłogi) w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się tlenku węgla.

PRZETESTOWANY W POLSKIM LABORATORIUM

Każdy egzemplarz czujnika czadu El Home CD-77A4 został indywidualnie przetestowany w polskim laboratorium, w specjalnej komorze pod kątem zadziałania alarmu optycznego i akustycznego, wywołanego obecnością tlenku węgla w atmosferze. Alarm został uaktywniony w czasie poniżej 3 minut przy stężeniu pomiarowym równym 300 p.p.m. (ilość cząsteczek tlenku węgla w 1 milionie cząsteczek powietrza).

Sprawdź jak badamy czujniki czadu i jak prawidłowo je montować:

A41A477

Opis

Napięcie zasilania
4,5 V DC
Rodzaj zasilania
Baterie (3 x LR6 1,5V)
Maks. poziom głośności
85 dB / 1 m
Wyświetlacz LCD
Tak
Typ czujnika czadu
elektrochemiczny
Współczynnik ochrony
IP20
Zalecane miejsce instalacji
wewnątrz pomieszczeń
Pobór prądu czujnika - czuwanie / alarm
90 μA / 75 mA
Rodzaje wykrywanych zagrożeń
tlenek węgla (czad)
Sygnalizacja awarii
Tak
Temperaturowy zakres pracy czujnika
0ºC ~ +40ºC
Min. wykrywane stężenie tlenku węgla
300 p.p.m.
Termometr
Tak
Sygnalizacja niskiego stanu baterii (lub braku zasilania)
Tak
Zasięg detekcji czujnika
ok. 20-25 m²
Przycisk testu
Tak
Wyjście przekaźnikowe
Brak
Wymiary czujnika (W x SZ x G)
120 x 90 x 40 mm
Waga netto czujnika
220 g

Komentarze

Oceń 

2021-01-19

Polecam

Szybkie i łatwe zamówienia jak zawsze. Produkt bardzo dobry, spełnia funkcje i działa dobrze.

Napisz swoją opinię

Czujnik czadu "El Home" CD-77A4 - wyświetlacz LCD, termometr, bateryjny

Czujnik czadu El Home CD-77A4 służy do ciągłego monitorowania obecności tlenku węgla w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu bezpiecznego stężenia tego gazu.

Napisz swoją opinię