Systemy wideodomofonowe, które umożliwiają rozbudowę o kolejną kasetę zewnętrzną

Systemy wideodomofonowe, które umożliwiają rozbudowę o kolejną kasetę zewnętrzną

Jeśli chcesz rozbudować wideodomofon o kolejną kasetę zewnętrzną, musisz upewnić się, że system jest przystosowany do rozbudowy. Niektóre modele wideodomofonów pozwalają na podłączenie dodatkowych kaset, ale nie jest to reguła. Bez wątpienia, zaleca się skonsultowanie z profesjonalistą, aby upewnić się, że rozbudowa taka jest możliwa.

System Eura AHD

System wideodomofonowy z serii Eura AHD są jedno- lub wielolokatorskie i charakteryzuje się wysoką jakością obrazu. Sygnał wideo w technologii AHD pozwala na pracę monitora w rozdzielczości 1024x 600 dpi zapewniając najwyższą jakość obrazu. Monitory serii AHD dzielimy na dwa rodzaje: z wbudowanym modułem WiFi lub bez modułu WiFi. Moduł WiFi umożliwia obsługę urządzenia za pomocą aplikacji Tuya dostępnej na platformach Android i iOS. Po naciśnięciu przycisku wywołania na kasecie zewnętrznej, następuje równoległe wywołanie monitora oraz smartfona wyposażonego w aplikację mobilną, dzięki której możliwe jest odbieranie połączeń, sterowanie ryglem elektromagnetycznym i automatem bramowym, wykonywanie zdjęć oraz rejestrowanie filmów w trakcie trwania połączenia.

System ten pozwala na rozbudowę o dodatkową kasetę zewnętrzną, 5 monitorów podrzędnych (slave) oraz o 2 kamery IC-00C5 (patrz tabela kompatybilności).

System Eura2Easy

2-żyłowe wideodomofony Eura 2 Easy to system również jedno- lub wielolokatorski. Główną ideą jest prostota instalacji uzyskana dzięki minimalizacji liczby przewodów oraz zasilaczy sieciowych. Do połączenia poszczególnych modułów pracujących w systemie wystarcza przewód 2-żyłowy oraz jeden zasilacz sieciowy, mogący obsłużyć maksymalnie 32 monitory oraz 4 stacje zewnętrzne.

Dzięki zastosowaniu modulacji FM do przesyłania sygnału wideo oraz modulacji ASK do przesyłania danych sterujących, wideodomofony Eura 2 Easy wyróżniają się dużą odpornością na interferencje i charakteryzują się bardzo dobrą jakością obrazu i dźwięku w każdym punkcie instalacji. Ponadto system Eura 2 Easy może zostać rozbudowany o 6 kamer CCTV.

System Eura Connect + IP BOX

4-żyłowe wideodomofony Eura Connect to system jedno- lub wielolokatorski. Eura Connect to elastyczny system wideodomofonowy realizujący kontrolę dostępu na teren posesji. W zależności od zastosowanej kasety zewnętrznej istnieje możliwość obsługi maksymalnie 4 lokali, w których można zainstalować po dwa monitory.

W 2018 roku Eura Connect został rozbudowany o dodatkowy moduł – bramkę IP - IP Box VDA-99A3, umożliwiający podłączenie dwóch kaset zewnętrznych, monitora i kamery analogowej oraz monitor z modułem WiFi VDA-40A3.

Bramka IP pozwala na równoległą obsługę wideodomofonu zarówno w sposób tradycyjny oraz zdalny. W połączeniu z aplikacją Eura Connect umożliwia odbieranie rozmowy, sterowanie ryglem elektromagnetycznym i automatem bramowym przy użyciu smartfona lub tabletu. Ponadto użytkownik może wywołać podgląd kamery kasety w dowolnym momencie. Bramka IP umożliwiaja podłączenie dwóch kaset zewnętrznych, monitora. Do urządzenie dołączony jest adapter sieciowy 12V DC.