Drogi użytkowniku. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, jest równoznaczne z akceptacją warunków stosowania plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności naszego sklepu.
   Czujnik gazu Eura GD-00A2 230V/50HZ Z PRZEWODEM
   Czujnik gazu Eura GD-00A2 230V/50HZ Z PRZEWODEM
   Czujnik gazu Eura GD-00A2 230V/50HZ Z PRZEWODEM

   Czujnik gazu Eura GD-00A2 230V/50HZ Z PRZEWODEM

   82,90 zł
   Brutto
   Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 82,90 zł
   Wysyłka 24h!
   • 2 lat gwarancji
   • Sygnalizacja optyczna
   • Sygnalizacja akustyczna
   • Zasilanie sieciowe
   • Sygnalizacja awarii
   Ilość
   A21A400
   10 items

   Sygnalizator gazu GD-00A2 służy do ciągłego monitoringu obecności gazów wybuchowych w otaczającym go powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia takich gazów. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo wycieku gazu z instalacji lub urządzeń nim zasilanych. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających ani baterii. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. 

   Do jego instalacji wystarcza jedno zasilające gniazdo sieciowe ~230V/50Hz. Zastosowano w nim zaawansowany technologicznie czujnik półprzewodnikowy oraz elektroniczny układ kontrolny, pozwalające na osiągniecie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia. Z chwilą przekroczenia ustawionego fabrycznie stężenia gazu < 10% LEL*, zostaje włączona sygnalizacja alarmowa optyczna i akustyczna. Rozwiązanie takie zwiększa prawdopodobieństwo uchronienia użytkownika przed ryzykiem zatrucia lub eksplozji wyciekającego gazu. Gaz ziemny jest gazem bezbarwnym, o słabym zapachu i lżejszy od powietrza. W połączeniu z tlenem w powietrzu tworzy mieszaninę palną i wybuchową. 

   Największe zagrożenie występuje podczas uwolnienia ze zbiornika czy nieszczelności kuchenki gazowej - zapłon może nastąpić od urządzeń znajdujących się powyżej, np. włącznika oświetlenia. Propan-butan (inaczej LPG) w stanie gazowym, w odróżnieniu od gazu ziemnego jest cięższy od powietrza, gromadzi się więc najpierw w dolnych partiach pomieszczeń, pozostałe zagrożenia są bardzo zbliżone.*LEL (Lower Explosive Limit) - dolna granica wybuchowości gazów

   Przykładowe wartości dolnych (LEL)* granic wybuchowości niektórych gazów: 

   Gaz LEL*

   Metan 5,00% 
   Propan 2,10% 
   Butan 1,80%

   UWAGA: Sygnalizatory obecności gazu ze względu na uwarunkowania techniczne (np. możliwość okresowych zaników lub zmian napięcia w sieci, awaria urządzenia, itp.) oraz specyfikę pomieszczeń, w których urządzenia te mogą być montowane, nie dają całkowitej pewności wykrycia gazu a jedynie znacznie podnoszą prawdopodobieństwo wcześniejszego wykrycia jego niebezpiecznego stężenia. Stąd należy pamiętać, iż urządzenia te należy testować zgodnie z załączoną instrukcja obsługi oraz dokonywać okresowych przeglądów stanu instalacji wentylacyjnych i kominowych oraz urządzeń, z których może wyciekać gaz.

   Eura
   A21A400

   Opis

   Napięcie zasilania
   230 V AC
   Rodzaj zasilania
   Kabel sieciowy wbudowany
   Maks. poziom głośności
   85 dB / 1m
   Wyświetlacz LCD
   Nie
   Typ czujnika gazu
   półprzewodnikowy
   Współczynnik ochrony
   IP20
   Zalecane miejsce instalacji
   wewnątrz pomieszczeń
   Pobór prądu czujnika - czuwanie / alarm
   13 mA / 21 mA
   Pobór mocy czujnika - czuwanie / alarm
   0,5 W / 4 W
   Rodzaje wykrywanych zagrożeń
   gaz ziemny, LPG
   Sygnalizacja awarii
   Tak
   Temperaturowy zakres pracy czujnika
   +2ºC ~ +50ºC
   Termometr
   Nie
   Sygnalizacja niskiego stanu baterii (lub braku zasilania)
   Nie
   Zasięg detekcji czujnika
   ok. 20-25 m²
   Przycisk testu
   Tak
   Wyjście przekaźnikowe
   Brak
   Wymiary czujnika (W x SZ x G)
   110 x 70 x 45 mm
   Waga netto czujnika
   300 g

   Specyficzne kody

   Czujnik gazu Eura GD-00A2 230V/50HZ Z PRZEWODEM

   82,90 zł
   Brutto
   Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 82,90 zł